Domov z polnočnej

Autor: Katarína Pirohová | 25.12.2013 o 3:42 | Karma článku: 11,99 | Prečítané:  1669x

Keď prídem domov, musím umyť riad, čo ostal z večere a potom prestrieť na slávnostné raňajky. Ešte pár krokov a som doma z polnočnej. Nebo je zatiahnuté, nie ako vtedy. No aj keby svietila, neviem, či by sa dnes niekto vydal na cestu. Pokloniť sa dieťaťu...

Keď umyjem riad, pozbieram kúsky baliaceho papiera, čo pred pár hodinami poletovali celou obývačkou a potom snáď ešte rozpošlem pár esemesiek. Už len pár krokov. Bolo to pekné toho roku. Vo veľkej rodine je Štedrý večer naozaj nádherný.

Opätky mi klopkajú na primrznutom chodníku ako slabo namazané hodinové ručičky. Sekunda po sekunde. O chvíľku otvorím bránku a klopkajúci čas zastane.

Zastanem. Dnes by sa malo oslavovať presne toto. Čas, ktorý zastal. Zlomil sa kdesi uprostred a odchýlil cestu dejín novým smerom. Medzičas nádeje. Čas, kedy sa naplnili tisícročné proroctvá. Čas, odkedy my rátame ten náš čas.

Dátum narodenia Boha v našej realite.

Dátum, odkedy žitie v čase získalo zmysel.

Museli sa diať rozprávkové veci ako zjavenia anjelov, kométa na oblohe a putovanie mudrcov. Keď Zem prestáva rotovať, musia sa predsa diať zvláštne veci.

Trochu sa hanbím, že som dnes viac oslavovala rozprávkové súvislosti ako samotnú udalosť.

Keď umyjem riad, otvorím si knihu, kde proroci prezrádzajú, o čo tu vlastne ide. Dnes im to vyšlo, prorokom. Aj tá hviezda, čo ukazovala smer. Pri bránke znovu otočím tvár k oblohe. Jedna je tam. Žiari a volá ma pokloniť sa Dieťaťu. Môžem prísť domov z polnočnej a umývať riad. Alebo ísť za hviezdou a byť doma v Betleheme...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?